Домівка > Статистика > Які галузі знань охоплюють Вікіпедії?

Які галузі знань охоплюють Вікіпедії?

Спроба відповісти на це питання, а також дослідити відмінності різних мовних розділів Вікіпедії  була  здійснена у доповіді Андрія Бондаренка на конференції Wikimeida Poslka 2011, що проходила у Вроцлаві 19-20 березня.

Основним методом аналізу стали дослідження статистичних вибірок статей з чотирьох найбільших Вікіпедій слов’янськими мовами (польська, російська, українська і чеська), а також англійської -найбільшої з-поміж усіх Вікіпедій.

Виявилось, що українська і російська вікіпедія мають більший відсоток статей про населені пункти,  а також статей в галузі суспільних наук. натомість чеська й англійська мають більший відсоток статей про спортсменів та сучасну музичну й кінопродукцію. Польська вікіпедія займає в цьому компромісне положення.  Унікальною родзинкою української Вікіпедії є статті гірничої тематики (їх доля складає більше 3% усього вмісту) , натомість в англійській Вікіпедії неочікувано високий відсоток статей про станції рельсового транспорту (близько 7% від усього вмісту).

В цілому, структура української Вікіпедії має найбільші відмінності від інших чотирьох, на думку дослідника така неповторність структури повинна “приваблювати й надихати для подальшої творчості”. Дійсно, порівняння структури різних мовних розділів Вікпедії, дозволяє вікіпедистові оцінити – які з галузей знань розвинуті в проекті ліпше, а які потребують уваги. З іншого боку,  подібні порівняння можуть свідчити про структуру інтересів самих дописувачів Вікіпедії – адже кожен пише ті статті, які більше цікавлять саме його.

Слайди презентації доступні на Вікісховищі,  тези доповіді – на сторінках польської Вікіпедії. В майбутньому планується роширити кількість досліджуваних мовних розділів.

Категорії:Статистика
  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: