Домівка > Спілкування з масмедіа > Вандалізм не є загрозою для Вікіпедії

Вандалізм не є загрозою для Вікіпедії

Нещодавно сайт Медіаграмотність опублікував статтю “Автори Вікіпедії стали шкодити більше”. З цього приводу виникли такі думки.

Дійсно, деякі так звані “теоретики” вважають, що закладений у Вікіпедії принцип “будь-хто може редагувати будь-що” мав би призвести до хаотичного безладу у цій народній енциклопедії. Однак практика показує, що у Вікіпедії невпинно зростає як число статей (так в українській Вікіпедії їх щодня створюється в середньому 200), так і їх якість.

Для Вікіпедії вандалізм не є проблемою. На статті, в котрих помічені часті вандальні правки, адміністратори ставлять захист, після чого такі статті стають недоступними для редагування анонімно – такі статті можуть редагувати лише зареєстровані користувачі.

Вандальні правки зазвичай видимі дуже короткий час, адже їх може дуже легко, натиснувши одну кнопку, усунути будь-який користувач Вікіпедії (у Вікіпедії зберігаються абсолютно всі версії кожної статті). Вандалів спочатку попереджують, а потім блокують адміністратори. Для цього у Вікіпедії є спеціальна сторінка запитів до адміністраторів.

Закладені у Вікіпедії програмні і організаційні механізми забезпечують невпинне покращення цієї енциклопедії, навіть якби число “руйначів” було таке саме як число “творців”. Однак творців усе ж набагато більше.

Щомісяця українська Вікіпедія здобуває нові рекорди числа редакторів та відвідувачів. Починаючи з лютого щодня в Українській Вікіпедії переглядалося більше 1 мільйона сторінок, а число користувачів, які за останніх 30 днів зробили хоча б одну правку, наближається до 2 000.

Однак спочивати на лаврах не час, адже, для прикладу, польську Вікіпедію протягом останнього місяця редагувало більше 5 000, а російську більше 12 000 людей.

Юрій Пероганич, виконавчий директор “Вікімедіа Україна”

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: