Домівка > Поточні події > Англійська Вікіпедія поринула у темряву

Англійська Вікіпедія поринула у темряву

Ось так виглядає страйк англійської Вікіпедії

Фонд «Вікімедіа» повідомляє, що спільнотою дописувачів Вікіпедії прийнято рішення про припинення доступу до англомовного розділу всесвітньовідомої онлайн-енциклопедії Вікіпедія на 24 години, починаючи з 5-ї години ранку за Гринвічем 18 січня 2012 року, на знак протесту проти прийняття Палатою представників США «Про боротьбу з інтернет-піратством» i та Сенатом США «Про запобігання реальним інтернет-загрозам для творчості та крадіжки інтелектуальної власності», що може зашкодити поширенню вільних знань в усьому світі.

Небезпечність прийняття обох законів пояснюється тим, що сайти зі змістом, який порушує авторські права правовласників або поширює інформацію без їх згоди, можуть бути закриті, а власники таких сайтів будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. І хоча вільні знання поширюються Вікіпедією відповідно до американського законодавства та законодавства штату Каліфорнія, а редактори Вікіпедії у всьому світі ведуть боротьбу з контентом, який порушує авторські права, однак існує реальна загроза, що на підставі цих обох законів буде припинено функціонування всіх Вікі-проектів в цілому.

Страйк англомовної Вікіпедії є другою подібною акцією подібного роду. 4 жовтня 2011 року аналогічний попереджувальний страйк було оголошено спільнотою італомовної Вікіпедії проти законопроекту «DDL intercettazioni» (Закону «Про прослуховування»), один з параграфів якого зобов’язував інтернет-сайти видаляти інформацію, яка на думка тієї чи тієї особи не відповідає дійсності та компрометує її, в результаті чого параграф був ухвалений в іншій редакції.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» стурбована спробами уряду США поставити Інтернет під тотальний контроль та висловлює підтримку рішенню спільноти Вікіпедії та Фонду «Вікімедіа» стосовно акції протесту проти дій Уряду та Парламенту США.  Сподіваємося, що в Україні не буде потреби проводити подібні страйки і українські законодавці дослухаються до пропозицій громадськості, які стосуються внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі».

About these ads
 1. Тарас
  2012-01-17 17:57 о 17:57

  Конгрес же начебто уже відклав цей законопроект – http://www.opennet.ru/opennews/art.shtml?num=32822
  Вони все одно будуть страйкувати?

  • 2012-01-17 18:04 о 18:04

   А це ми завтра побачимо :) На мій погляд, якщо Конгрес випередив страйк Вікіпедистів, це робить йому честь.

 2. 2012-01-18 12:22 о 12:22

  Страйк відбувся. Банер нагорі сторінки вивішений також на німецькій Вікіпедії. Банери про страйк можна побачити також зі сторінок німецької, російської та української вікіпедій.

 3. 2012-01-18 18:21 о 18:21

  Молодці

 1. No trackbacks yet.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

WordPress.com Logo

Ви коментуєте використовуючи ваш WordPress.com аккаунт. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте використовуючи ваш Twitter аккаунт. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте використовуючи ваш Facebook аккаунт. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте використовуючи ваш Google+ аккаунт. Log Out / Змінити )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 383 other followers

%d блогерам подобається це: