Домівка > Співпрація з державою > Громадська рада при Мінкультури рекомендує міністерству підтримати діяльність «Вікімедіа Україна» з інвентаризації пам’яток культурної спадщини

Громадська рада при Мінкультури рекомендує міністерству підтримати діяльність «Вікімедіа Україна» з інвентаризації пам’яток культурної спадщини

Київ, 10 жовтня 2012. Сьогодні в Міністерстві культури України відбулося два засідання, на яких розглядалися підсумки і уроки української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Зранку засідала  Комісія з питань культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради при Міністерстві культури України, а після обіду — сама Громадська рада при цьому міністерстві.

Підсумком стало таке одноголосне рішення Громадської ради:

Громадська рада при Міністерстві культури України, розглянувши подання Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради, вирішила:

  •  Схвалити діяльність ГО «Вікімедіа Україна» зі створення реєстру пам’яток культурної спадщини (41 466 пам’яток), проведену в рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».
  • Рекомендувати Міністерству культури України розробити пропозиції про внесення змін до законодавства з метою об’єднання всіх існуючих державних реєстрів і переліків пам’яток культурної спадщини в єдину публічно доступну базу даних з паспортами пам’яток
  • Рекомендувати Міністерству культури України  всебічно підтримати діяльність ГО «Вікімедіа Україна» з інвентаризації пам’яток культурної спадщини.

Учасникам Громадської ради була надана така довідка:

В ході організації та проведення ГО «Вікімедіа Україна» української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», що проводився з 1 по 30 вересня ц. р. волонтерами організації:

  • Було створено єдиний публічний реєстр пам’яток культурної спадщини України, що налічує 41 466 пам’яток. Кожен запис реєстру містить його назву, державний номер реєстрації, номер і дату рішення про включення до реєстру, адресу розташування, унікальний 9-значний ідентифікатор, з яких 5 знаків код із Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України і 4 знаки – код пам’ятки чи комплексу пам’яток. Для 5827 пам’яток реєстр містить також точну географічну довготу і широту
  • Було сфотографовано і завантажено у Вікісховище для вільного доступу, включаючи використання у Вікіпедії 33 269 фотографій 7125 пам’яток.

Наразі триває підготовка до наступного подібного конкурсу, який планується провести у вересні 2013. Амбіції організації – внести до реєстру і сфотографувати не менше 100 000 пам’яток культурної спадщини із більше 150 000 наявних в Україні, а також створити енциклопедичні статті у Вікіпедії про кожну з цих пам’яток.

В засіданнях взяли участь та виступили:

  • Андрій Бондаренко, член правління «Вікімедіа Україна» і координатор української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»;
  • Юрій Пероганич, член правління і виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна», член Громадської ради при Міністерстві культури України, член Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради при Міністерстві культури України.

Додаток: Презентація.

Посилання по темі: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам’ятки

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: