Домівка > Некатегоризовано > Українські ВікіНовини потребують підтримки

Українські ВікіНовини потребують підтримки

ВікіНовини — відкрите новинне інтернет-видання, яке створюється неоплачуваними дописувачами. Технологія й принципи написання новинних статей у Вікіновинах такі ж, як у Вікіпедії та інших виданнях фонду «Вікімедіа».

У березні 2013 року українські ВікіНовини виходять на 20-те місце в світі за кількістю переглядів серед інших вікіновин. За оцінками це відповідатиме близько 80 тисяч переглядів у місяць.  За кількістю статей (739) українські ВікіНовини займають 27 місце   Це не відповідає тому місцю, яке могли б українські ВікіНовини займати, як за кількістю потенційних читачів так і дописувачів.

Варто врахувати, що Вікіновинам доводиться витримувати набагато більшу конкуренцію із комерційними новинними агенціями, ніж Вікіпедії з іншими енциклопедіями, тому така кількість переглядів, враховуючи, що за весь час існування Вікіновин було лише близько 30  редакторів і те, що лише 2-3 людини у місяць підтримують цей проект – це не так вже й мало. У той же час, збільшення активних редакторів та числа статей приверне більшу увагу читачів. ВікіНовини – чудовий майданчик для людей, які хочуть попробувати свої сили у журналістиці, для молодих журналістів або студентів факультетів журналістики.

Як можна допомогти Вікіновинам:

 1. Найпростіше – стань читачем ВікіНовин, поширюй посилання на ВікіНовини у соціальних мережах.
 2. Вподобай сторінку Вікіновин у соціальних мережах: у Фейсбуці http://www.facebook.com/uk.wikinews , Вконтакті – http://vk.com/uk.wikinews  та у Ґуґл+  і запроси до неї своїх друзів.
 3. Напиши статтю у ВікіНовини. Це може бути як новинна стаття, що грунтується на джерелах, так і оригінальних репортаж або інтерв’ю. Вимоги до статей у Вікіновинах близькі до вікіпедійних вимог – це дотримання нейтральної точки зору, посилання на джерела та дотримання авторських прав.
 4. Варто зауважити, що у ВікіНовини не можна дослівно копіювати новини із інших джерел, за винятком копіювання із джерел, що поширюються на умовах вільної ліцензії або є у суспільному надбанні. Наприклад, тексти із сайту української служби Голосу Америки http://ukrainian.voanews.com/ знаходяться у суспільному надбанні і можуть бути вільно копійовані у ВікіНовини із посиланням на джерело.

Якщо не відчуваєш сил одразу самостійно написати статтю, основану на інформації із декількох джерел, можна «потренуватись» у оформленні статей, копіюючи актуальні статті із сайту Голосу Америки та деяких інших вільних джерел або перекладаючи нові статті із іншомовних вікіновин, які розповсюджуються на умовах вільних ліцензій. Політика імпорту у ВікіНовини вільних джерел виправдала себе у сербських та російських вікіновинах і додала їм значну кількість читачів та призвела до того, що потроху почали підтягуватись вікірепортери, що писали власні статті та оригінальні репортажі.

Долучайся!

Анатолій Луцюк, голова правління ГО «Вікімедіа Україна»

Категорії:Некатегоризовано Позначки:
 1. 2013-03-12 14:31 о 14:31

  Все то добре, а ще, пане Анатолію, було б краще помилки повиправляти! Їк кількість ПРОСТО зашкалює! ;-0

  Подобається

 2. 2013-03-14 22:05 о 22:05

  а спортивні новини можна писати?
  ::Так, звісно. –Yakudza

  Подобається

 1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: