Домівка > Культура і мистецтво > Переможців конкурсу «Каштановий рояль» можна буде почути на Вікісховищі!

Переможців конкурсу «Каштановий рояль» можна буде почути на Вікісховищі!

Rojal4«Вікімедіа Україна» виступатиме інформаційним партнером конкурсу піаністів «Каштановий рояль», що організує Дім культури і освіти «Майстер-клас» 16-19 травня в Києві. Вперше в історії музичних конкурсів, адуіозаписи кращих виконань будуть опубліковані в проектах Вікімедіа на умовах вільних ліцензій. Таким чином переможці конкурсу отримають унікальну можливість потрапити на сторінки найбільшої у світі енциклопедії, а найбільша енциклопедія – поповнитися аудіо матеріалами.

Конкурс проводитиметься в двох номінаціях – «аматори» і «гранд-аматори». В першій номінації передбачено один тур – в ній можуть брати участь виконавці без музичної освіти, в другій виконавці передбачено три тури – вона розрахована на тих, хто має спеціальну музичну освіту, але не працюють по спеціальності.  Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитись на офіційному сайті «Майстер-класу».

«Вікімедіа Україна»  вже має досвід публікації аудіозаписів на умовах вільних ліцензій. Зокрема, в грудні минулого року записами інструментальних творів Миколи Лисенка поділилися студенти Львівської консерваторії, а у березні цього року дозвіл на публікацію своїх записів романсів в україномовних перекладах Юрія Отрошенка дала співачка Ганна Колесник-Ратушна. Втім, не всі аудіозаписи можуть бути завантажені на Вікісховище – з точки зору американського законодавства під вільною ліцензію не можна публікувати виконання творів, якщо сам твір захищений авторським правом, наприклад твір сучасного композитора або композитора нещодавнього минулого – в цьому випадку необхідно просити згоду правовласника.

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: