Домівка > Історія > Українська Вікіпедія — є 100 мільйонів переглянутих за місяць сторінок!

Українська Вікіпедія — є 100 мільйонів переглянутих за місяць сторінок!

У жовтні 2013 року українська Вікіпедія дясягнула важливої віхи — вперше число переглянутих з початку місяця сторінок перевищило 100 мільйонів і досягло 106 мільйонів. Це становить три з половиною мільйони сторінок щодня, більше 147 тисяч щогодини, 2 500 за хвилину і 41 сторінку щосекунди.

Джерело для побудови графіка: pageviewsmonthly.xls

За числом статей українська Вікіпедія є 16-ю, а за відвідуваністю займає 21-е місце у світовому рейтингу серед 185 вікіпедій різними мовами.

Серез найпопулярніших Вікіпедій найшвидше у порівнянні з жовтнем минулого року відвідуваність зростала у:

  1. китайців (+116%)
  2. тайців (+100%)
  3. в’єтнамців (+97%)
  4. індонезійців (+87%)
  5. персів (+84)
  6. арабів (+75%)
  7. португальців (+73%)
  8. українців (+65%)

Розвитком Вікіпедії опікується спільнота редакторів-волонтерів. Важливу роль відіграє створена в 2009 році громадська організація «Вікімедіа Україна», яка підтримує Вікіпедію організовуючи експедиції, конференції, конкурси, спрямовані на поширення вільних знань.

Так, щойно завершився організований фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», в якому взяло участь понад 50 країн. За числом поданих на конкурс фотографій Україна фактично розділила 2-3 місце з Німеччиною з результатом понад 35 тисяч фотографій (поступившись лише Польщі). В процесі підготовки конкурсу громадськими активістами було складено першу в Україні електронну базу пам’яток, в якій зібрано інформацію про понад 50 тисяч пам’яток. За підсумками фотоконкурсів понад 14 тисяч з них відфотографовано і розміщено для загального доступу.

Державна підтримка такого патріотичного проекту могла би полягати у введенні в Україні права відкритої панорами (право поширювати з будь-якою метою фотографії споруд і скульптур, розміщених «на вулиці»), передачі на умовах вільних ліцензій наукового здобутку, зробленого за державні гроші попередніми поколіннями.

Так прийняття державного рішення про передачу в суспільне надбання або на умовах вільних ліцензій, які використовуються у Вікіпедії, таких наприклад творів, як 26-томна «Історія міст і сіл Української РСР» (1967–1973) спряло би наповненню Вікіпедії краєзнавчими  знаннями, а двотомного «Шевченківського словника»  (1976–1978)  — було би неоціненним кроком для підвищення обізнаності українців знаннями про невмирущу спадщину генального поета і талановитого художника.

Категорії:Історія
  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: