Домівка > Некатегоризовано > Вітаємо з новим 2014 роком!

Вітаємо з новим 2014 роком!

Рік, що минає, був сповнений для кожного щасливими миттєвостями та розчаруваннями, а також насичений різними подіями. Для громадської організації «Вікімедіа Україна» 2013 рік був також насиченим на події та нові цікаві проекти, які вдалося реалізувати завдяки надзвичайній енергії волонтерів-вікімедійців та допомозі наших партнерів.

Однією з найголовніших подій 2014 року стало присвоєння імені «Вікіпедія» астероїду з номером 274301, що був відкритий українськими астрономами.

Крім того, офіційно стартував новий проект Фонду Вікімедіа – Вікімандри (Wikivoyage), який також має свій україномовний розділ, а Одеса стала першим в Україні вікімістом.

Протягом року було проведено низку конкурсів в українському мовному розділі Вікіпедії, зокрема, «Миколаївська весна», «WikiBioContest-2013», «Галерея слави» та «Пишемо про ЄС», а також тиждень міжнародної співпраці українських вікіпедистів з македонськими колегами.

Традиційно, у вересні було проведено конкурс «Вікі любить пам’ятки», за підсумками якого Україна посіла третє місце серед 51 країн-учасниць зі всього світу, поступившись лише Польщі та Німеччині. А навесні цього року ГО «Вікімедіа Україна» було ініційовано та проведено конкурс «Вікі любить Землю», присвячений об’єктам природно-заповідного фонду України.

Варто також згадати про розвиток музичного напрямку діяльності ГО «Вікімедіа Україна»: це виконання опери Д. Бортнянського «Сокіл» у Дрогобичі, перший вікіконцерт в рамках проекту «Світова класика українською», запис виконання музичних творів під час конкурсу піаністів «Каштановий рояль», а також було випущено презентаційний диск «Світова класика українською», які доступні на засадах вільної ліцензії CC BY-SA 3.0.

Цьогоріч українська вікіконференція відбулась у Вінниці, на якій було презентовано низку цікавих доповідей, присвячених новим ідеям щодо розвитку проектів Фонду Вікімедіа, а члени ГО «Вікімедіа Україна» взяли участі у Вікіконференції у Мілані та у Вікіманії – щорічній конференції волонтерів проектів Фонду Вікімедіа, – яка цього року проходила у Гонконзі. Зокрема, на Вікіманії конкурс «Вікі любить Землю» посів друге місце у сесії «Найкрутіші проекти регіональних відділень Фонду Вікімедіа.

2013 року було проведено низку вікіекспедицій до різних куточків України, зокрема, до Чорнобильської зони відчуження, а також був започаткований новий напрямок – велоекспедиції. Крім того, до іншого проекту ГО «Вікімедіа Україна» – «Освітньої програми Вікіпедії» – долучились виші з Києва, Харкова, Львова та Миколаєва.

Завдяки активній роботі вікімедійців були отримані дозволи на публікацію творів на засадах вільної ліцензії  CC BY-SA 3.0 від їхніх правовласників, зокрема, творів Юрія Отрошенка, компакт-диску Ганни Колесник-Ратушної та отримано дозвіл на публікацію Біблії українською мовою у перекладі Івана Огієнка. Також частина матеріалів Інституту історії України НАН України доступна на засадах вільної ліцензії CC BY-SA 3.0.

Звісно, протягом року члени громадської організації «Вікімедіа Україна» взяли участь у численних конференціях, круглих столах та публічних дискусіях, під час яких виголошували доповіді, що стосувались різних аспектам наповнення вільної скарбнички знань – інтернет-енциклопедії Вікіпедія.

Все це ми не змогли б здійснити без чудових волонтерів, наших партнерів та всіх, хто долучився до наших проектів і конкурсів статей та фотографій. Дякуємо всім! Сподіваємося на Вашу підтримку та допомогу і в році, що наступить за декілька годин.

Шановні друзі! Щиро вітаємо всіх з новим, 2014 роком! Зичимо Вам у новому році щастя, міцного здоров’я, любові, сімейного затишку, наснаги, життєвих сил, творчої здобутків, нових ідей і ініціатив та здійснення всіх Ваших найзаповітніших мрій! З новим роком!

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: