Українська Вікіпедія досягнула позначки у півмільйона статей

Вікіпедія 500 тисяч«Електронний газ» — стаття з такою назвою стала 500-тисячною статтею української Вікіпедії (пізніше стаття була перейменована на «Модель вільних електронів»). Започаткував ювілейну статтю користувач Звірі о 13:41 12 травня. Позначка у півмільйона статей — значне досягнення для української Вікіпедії, адже із 286 мовних розділів вільної енциклопедії лише 16 мають понад півмільйона статей.

За кількістю статей українська Вікіпедія на 16-му місці серед усіх Вікіпедій. Втім, чи кількість статей — це найважливіший показник для Вікіпедії? Адже сам факт існування статті мало що говорить про обсяг інформації у статті. Але і за обсягом інформації українська Вікіпедія не пасе задніх — зараз вона містить понад 2,8 гігабайтів тексту, і посідає 12-те місце за розміром бази даних серед усіх мовних розділів вільної енциклопедії.

Але є і третій показник — якість самого тексту. І тут уже цифри мало що нам скажуть. Тільки кожен сам для себе може оцінити якість статей про речі, які його цікавлять. І тільки разом, спільними зусиллями ми можемо створити вільну енциклопедію, яка за якістю буде не поступатись, а й перевершувати друковані енциклопедії.

Як відомо, Вікіпедія — вільна енциклопедія, яку може редагувати кожен. Статті у ній добровільно створюють люди з різних куточків світу, різними мовами, на різні теми. Усі матеріали Вікіпедії є вільними до поширення й використання на умовах ліцензії CC-BY-SA 3.0. Таким чином, вона віддзеркалює готовність суспільства самостійно створювати вільну енциклопедію тієї чи іншою мовою.

На момент написання цього тексту, на півмільйона статей і понад 70 млн переглядів щомісяця в україномовній Вікіпедії є лише трохи більше двох тисяч редакторів — це близько 250 статей на редактора. І кількість та наповненість статей постійно збільшується.

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна».

 • Зазначення авторства: автор ювілейного логотипу — RLuts, на основі Wikipedia-logo-v2-uk.svg. Логотип Вікіпедії є зареєстрованою маркою Wikimedia Foundation.
  1. Advertisements

About YurB

At least so you know I'm a human:)
Опубліковано у Прес-релізи. Додати до закладок постійне посилання.

10 коментарів до Українська Вікіпедія досягнула позначки у півмільйона статей

 1. nickispeaki сказав:

  супер! 😉 Вітаю! 🙂

  Подобається

 2. harmyder сказав:

  Це брехня. 500 000 – це або ‎”Горіх ведмежий №2″, яку треба видалити за незначимістю.

  Подобається

 3. nickispeaki сказав:

  а на Головній ІНШИЙ логотип. ;;-0

  Подобається

 4. basewiki сказав:

  «Усі матеріали Вікіпедії є вільними до поширення й використання на умовах ліцензії CC-BY-SA 3.0.» — ні.

  Подобається

 5. Юрій сказав:

  Вітання – так тримати ! )

  Подобається

 6. Автор статті однак провидець 🙂 Стаття написана 12 травня о 12:45, натомість в ній йдеться про подію, що відбулася 12 травня о 13:41, тобто майже на годину пізніше.

  Подобається

 7. Хто придумав ділити число статей за всю історію на число редакторів останнього місяця? Це однаково що ділити обсяг видобутого за всю історію донецького краю вугілля на число людей, котрі спускалися в шахти за останній місяць 🙂

  Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s