Домівка > Конкурси > В українській Вікіпедії триває конкурс «Пишемо про НАТО»

В українській Вікіпедії триває конкурс «Пишемо про НАТО»

На фоні неприхованої агресії Російської Федерації проти України в українському суспільстві зростає підтримка вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу: якщо в липні 2012 року 70% українців, за даними соціологічної групи «Рейтинг», виступали проти вступу України в НАТО, то у липні 2014-го чисельність противників євроатлантичної інтеграції зменшилася вдвічі – до 35%, а число прихильників приєднання до Альянсу зросло до рекордних 44%.

Але чи усі наші співгромадяни – ті, хто думає що НАТО – агресивний імперіалістичний блок, і ті, хто вважає, що Альянс – це багатонаціональна система колективної безпеки, знають коли, ким і за яких умов був створений Північноатлантичний альянс, в яких військових операціях були задіяні збройні сили НАТО, як побудована система прийняття рішень в його керівництві.

Що означає емблема Північноатлантичного альянсу? В чому полягає стратегія трансформації Альянсу? Якими є стандарти НАТО і що означає для країни перехід на них? Врешті, якими є відносини Україна-НАТО, на чому вони ґрунтуються та коли була створена і чим займається Комісія Україна-НАТО? Де можна отримати доступну і вичерпну інформацію з цих питань?

4 серпня в українському розділі найбільшої в світі онлайн енциклопедії – Вікіпедії, за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, розпочався конкурс «Пишемо у вікіпедію про НАТО». Метою конкурсу є написання статей про історію, військову і політичну структуру, міжнародні стосунки та програми Північноатлантичного альянсу, в тому числі відносини Україна-НАТО.

Тільки за перший тиждень конкурсу в ньому взяло участь понад тридцять учасників. Написано майже 130 статей про історію Альянсу, керівні органи і ключові особи, військові та гуманітарні операції, відносини НАТО і країн-партнерів. Не залишилася поза увагою і критка Альянсу – частина статей присвячена громадським організаціям і рухам «антинатівської» спрямованості в різних країнах світу.

Загалом за сім днів українська вікіпедія поповнилася майже 1,5 мегабайтами вільної інформації. Якщо на початок року в категорії НАТО укрвікі було лише два десятки статей, сьогодні – понад півтори сотні.

Конкурс триватиме до 14 вересня. До участі запрошуються усі бажаючі. Для того, щоб взяти участь – зареєструйтеся на сайті української вікіпедії http://uk.wikipedia.org, перейдіть за посиланням на сторінку конкурсу і ознайомтесь з його умовами та вимогами до енциклопедичних статей. Бажано також зареєструватись на сторінці конкурсу у спеціальній формі. Після цього – сміливо до роботи!

Переможці будуть визначені незалежним конкурсним журі за сукупним обсягом та якістю створених статей.  Переможці конкурсу отримають можливість поїздки до Брюсселю з відвіданням штаб-квартири НАТО. Учасникам передбачені заохочувальні призи й сувеніри.

Свідомий вибір робить той, хто озброєний знаннями.

Докладніше див. http://uk.wikipedia.org/wiki/ Вікіпедія:Проект:Тематичний_тиждень/Місячник_конкурсу_«Пишемо_про_НАТО»

Автор тексту: Pavlo1

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: