Домівка > Історія, Прес-релізи > Українська Вікіпедія святкує своє 11-річчя

Українська Вікіпедія святкує своє 11-річчя

30 січня 2004 року була створена перша стаття в українській Вікіпедії, що поклало початок найбільшій в історії україномовній енциклопедії.

 11 років тому, 30 січня 2004 року, була створена перша цілком змістовна стаття в українській Вікіпедії – «Атом», – яку започаткував тоді ще незареєстрований користувач Юрій Коваль з Японії. Менш як за місяць по тому інформація про існування української Вікіпедії з’явилась на українських форумах.

Пізніше, 4 квітня 2004 року було офіційно активовано український мовний розділ Вікіпедії, коли в ньому налічувалось понад 1000 статей. До кінця 2004 року в українській Вікіпедії вже нараховувалось понад 10 тисяч статей.

Надалі україномовний розділ Вікіпедії нарощував темпи свого зростання: за 4 роки кількість статей перевищила сто тисяч. У квітні 2010 року – 200 тисяч, у липні 2011 року – 300 , а у вересні 2012 року – 400 тисяч статей. У травні минулого року українська Вікіпедія перетнула позначку в півмільйона статей.

На сьогодні українська Вікіпедія – найбільша енциклопедія українською мовою, яка коли-небудь існувала. В ній нараховується понад 550 тисяч статей, і вона посідає 16-те місце за кількістю статей серед 288 мовних розділів Вікіпедії. В українській Вікіпедії є близько 2300 зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця здійснили принаймні одне редагування, а за всю історію її редагувало понад 41 тисяча зареєстрованих користувачів. Українська Вікіпедія є найвідвідуванішим україномовним інформаційним ресурсом: так, відвідуваність цієї онлайн-енциклопедії українською мовою становить близько 90-та мільйонів переглядів сторінок на місяць.

Задля популяризації української Вікіпедії з 2011 року в ній проводяться конкурси на написання статей. Їх доповнюють фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю». Крім того до написання та поліпшення статей залучаються студенти провідних університетів та співробітники бібліотек в багатьох областях України, а самі вікіпедисти для збирання фотографій та інформації про містечка та села України організовують Вікіекспедиції. Всі ці проекти реалізуються за підтримки Громадської організації «Вікімедіа Україна», яка створена 2009 року задля підтримки і популяризації Вікіпедії й інших проектів Фонду Вікімедіа в Україні та розвитку їх спільнот, а також численних партнерів.

«На сьогодні відбулось вже 9 конкурсів на написання статей, учасники яких створили та поліпшили близько 2,5 тис. статей, а протягом фотоконкурсів завантажено понад 138 тис. світлин пам’яток культурної спадщини та природно-заповідного фонду України», – зауважив голова правління Громадської організації «Вікімедіа Україна» Андрій Макуха.

До дня народження української Вікіпедії проводиться Вікіфлешмоб, який триватиме з 30 січня до 1 лютого 2015 року. «Ідея акції полягає у тому, аби кожний українець написав бодай 1 статтю до української Вікіпедії. Для участі у Вікіфлешмобі необхідно зайти на його сторінку та ознайомитись із загальними правилами акції. Писати статті можна як вдома, так і під час зустрічей досвідчених редакторів Вікіпедії, які відбудуться у Запоріжжі, Мелітополі, Львові, Харкові, Херсоні, Черкасах, Чернігові, смт Покровське на Дніпропетровщині, а також у низці міст Харківської області. Найактивніші учасники отримають пам’ятні вікісуверніри», – зазначила виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків.

Дописувачі Вікіпедії, будучи волонтерами, поліпшують її якість та приносять користь українському суспільству, поповнюючи духовну скарбницю українського народу.

Зазначення авторських прав: логотип Вікіпедії © Wikimedia Foundation, ліцензія CC BY-SA 3.0. Використання логотипа регулюється політикою щодо торгових знаків Фонду Вікімедіа.

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: