Домівка > Поточні події > 10 років україномовним Вікіновинам!

10 років україномовним Вікіновинам!

19 березня 2005 року розпочав свою роботу україномовний розділ Вікіновин, сестринського проекту Вікіпедії.

Перша стаття у Вікіновинах — «Алонсо одержує перемогу в Малайзії» — з’явилася 20 березня і була присвячена перемозі Фернандо Алонсо у перегонах класу Формула-1 на Гран-прі Малайзії.

Вікіновини стали третім проектом Вікімедіа українською мовою після Вікіпедії та Вікісловника. З того дня було написано 1707 новин. Тексти Вікіновини доступні для використання за умови зазначення їх авторів (ліцензія CC-BY).

Основна мета Вікіновин – вільний доступ користувачів інтернету до неупереджених і об’єктивних новин. Дописувачі проекту використовують інформацію з інтернет-ресурсів, у першу чергу тих, що також виходять під вільною ліцензією, а також створюють оригінальні авторські репортажі.

Свій внесок у проект може зробити будь-хто. Редактори проекту докладають зусиль для дотримання нейтральної точки зору. Оскільки правила проекту не передбачають думки й коментарі в статтях, дописувачів заохочують додавати цитати, щоб дотримуватися високих стандартів. Вікіновини можуть бути добрим майданчиком з відточення навиків для журналістів-початківців.

Вікіновини, як Вікіпедія, є суто волонтерськими, вони не містять реклами, і для подальшого розвитку потрібні ще добровольці для поповнення проекту новинами.

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: