Пам’ятаємо. Перемагаємо

Червоний мак. Графіку розробив дизайнер Сергій Мішакін

«Мак, як слід від кулі, коло якого розходиться кров…»[1]

Сьогодні — День пам’яті та примирення. 2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня. Цього року теж вшанування загиблих розпочинатиметься 8 травня — разом з Європою та світом, і продовжуватиметься традиційно 9 травня. З настанням війни в Україні ці дні отримали нове прочитання, стали символом минулого, що не повинне повторитися…

«Пам’ятаємо. Перемагаємо». У ніч з 9 на 10 серпня 2014 року ще одним багряним «маком» стало більше — трагічно загинув у бою Іван Гутник-Залужний, молодший лейтенант, командир запорізького взводу Національної гвардії України. 18 грудня йому мало б виповнитися 24 роки… 13 серпня його поховали у рідному Запоріжжі. 14 серпня хлопця було посмертно нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Орден за свого єдиного внука отримував дідусь, Іван Залужний, капітан I рангу морської піхоти ВМФ СРСР, учасник Другої Світової війни.

ІванЗалужний

Іван Залужний проводжає в останню путь свого внука.13 серпня 2014 року

З гіркими словами він звернувся до друзів-ветеранів Росії, внуки яких тепер убивають внуків своїх побратимів в Україні, внуки яких убили його внука[2]. Ця війна забрала у нього найдорожче. Те, заради чого він воював не в одній війні. І 9 травня для нього не буде Днем Перемоги

ІванЗалужний2

Іван Залужний із онуком

ІванЗалужний3

Іван Залужний із онуком

ІванЗалужний3

Іван Гутник-Залужний (2012)

ІванГутникЗалужний1

Іван Гутник-Залужний із мамою

ІванГутникЗалужний2

Іван Гутник-Залужний під час навчання. Перед відправкою в АТО

Як він сам зізнається у ролику Олеся Саніна, він мріяв цей день провести із внуком. Внуком, який загинув смертю хоробрих, захищаючи Україну від Росії[3].

10 травня Івану Залужному буде 97 років…

Хай у всьому світі маки залишаться тільки символом втрат. Минулих. І не загоряються більше багряно для дідусів і бабусь, матерів і татів, братів і сестер, синів і дочок, онуків, племінників, друзів, близьких, коханих. Давайте пам’ятати. Й перемагати через це…

Родина та друзі — Галина Залужна, Олександра Дмитренко, Кирил Новіков — надали світлини, опубліковані під вільною ліцензією.

Використано матеріали зі статей «День пам’яті та примирення», «Залужний Іван Оникійович», «Гутник-Залужний Іван Вікторович» у Вікіпедії.

Advertisements
Цей запис був оприлюднений у Історія, Вільні ліцензії, Особистості, Поточні події. Додати в закладки постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s