Домівка > Конкурси, Проекти з партнерами > До Брюсселя вже з’їздили, але Вікіпедію пишуть і далі

До Брюсселя вже з’їздили, але Вікіпедію пишуть і далі

Дописувачі української Вікіпедії, які перемогли у конкурсі статей про НАТО, їздили до Брюсселя і продовжують писати статті.

Конкурс з написання статей до україномовної Вікіпедії «Пишемо про НАТО» був організований за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні та Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист» ще 2014 року. Троє переможців конкурсу були нагороджені поїздкою у штаб-квартиру НАТО в Брюсселі разом з переможцями інших просвітницьких проектів Центру; сама поїздка відбулася у жовтні 2015-го.

Роман Абрамов

Роман Абрамов (фото Іллі Корнійка, cc-by-sa-4.0)

Переможець конкурсу  Роман Абрамов вперше зробив редагування у Вікіпедії у липні 2014-го незадовго до початку місячника «Пишемо про НАТО», і тут же створив статтю про британську дипломатку Маріот Леслі. Наступного дня уже зголосився до участі в конкурсі, впродовж якого написав 63 статті про дипломатів, саміти НАТО, звання і відзнаки офіцерів сухопутних військ НАТО та інше. Ось що він пише про чесну зароблену поїздку:

Брюссель зустрів дощем. Перший день ми присвятили собі: гуляли по місту, роздивлялися цікавинки та шукали сувеніри близьким, адже розуміли, що часу у нас обмаль і ті чотири дні, які у нас були, промайнуть дуже швидко. На другий день (я його називаю політичним, бо зустрічалися з політиками) ми поїхали до штаб-квартири НАТО, де на нас чекали посадовці з НАТО. Теми брифінгів та зустрічей для нас були різноманітними: це і «Відносини України та НАТО», «НАТО: цифрові технології», «НАТО і Росія» тощо. З нами зустрілися головний координатор програм НАТО доктор Пітер Лунак, політичний радник секції відносин Альянсу з країнами-партнерами Флоріан Енке, представники країн-членів НАТО Франції і США Франко Девото та Тамір Васер, а також в.о. голови Місії України при НАТО Єгор Божок. Координатором цих зустрічей у штаб-квартирі був Саша Мюллер. До речі, синхронний переклад під час брифінгів, здійснювався трьома українськими перекладачами, які з нами прилетіли до Брюсселя. Окрема їм подяка за якісний переклад.

Отож, всі представники НАТО щедро ділилися думками про альянс, який представляли, охоче відповідали на наші запитання. На третій день (його я називаю військовим, адже зустрічалися лише з військовими) ми поїхали до Монсу, до Штабу Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі (S.H.A.P.E), де ми спілкувалися з офіцерами, що представляли різні країни-члени НАТО. Головними темами були  «Відносини Росія-Україна в контексті НАТО» та «Безпека країн-членів Альянсу від агресії з боку РФ». Дуже порадували слова польського генерала, який з нами спілкувався: від імені всієї Польщі він висловив підтримку і залізно запевнив, що місце України в НАТО.  А останній четвертий день ми так само присвятили собі.

Взагалі вражень багато і всі передати або важко, або просто неможливо. Хочу від душі подякувати всім, хто приклав максимум зусиль, аби ця поїздка здійснилася: насамперед організаторам конкурсу в українському сегменті Вікіпедії — Павлові Лакійчуку і представникам Вікімедіа Україна, також Центру інформації та документації НАТО в Україні, який здійснив омріяну поїздку, а також іншим небайдужим, хто долучився до цього. Дякую.

Цікаво, що статтю про Штаб Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі, який випало відвідати, Роман якраз написав на конкурс. Він продовжує редагувати Вікіпедію і зараз. Остання створена ним стаття — про НАТО-квест, всеукраїнський проект-вікторину, метою якого є інформування населення щодо курсу України у НАТО.

alexandrit

Олександр Андрейко (фото Іллі Корнійка, cc-by-sa-4.0)

На відміну від Романа, інший призер конкурсу Олександр Андрейко — вікіпедист зі стажем. Aleksandrit редагує українську Вікіпедію з 2007 року: тоді йому не було й 12, а першою статтею стала сторінка про мера Миколаєва Володимира Чайку. Навчається за спеціальністю міжнародні відносини й займається активною громадською діяльністю, тож не дивно, що взяв участь у конкурсі. Впродовж місячника він створив такі статті як Об’єднаний корпус швидкого реагування, Повітряний бій над Баня-Лукою, Командування ОЗС НАТО у Північній Європі та інші. Про відвідини Брюсселя пише так:

Ми зустрілися з багатьма не останніми людьми: від керівників різних відділів до радників іноземних місій, зустрічалися з генерал-майорами і військовими трохи нижчого рангу.
Сподобалося, що ніхто не говорив про погоду, спікери одразу починали з теми російської агресії і відповідали на будь-які запитання. Розповідали про замороження стосунків з Росією одразу з березня 2014 року (лишилась лише комунікація на найвищому рівні), про різну допомогу Україні, трастові фонди і т.д. Було багато питань щодо того, що цього мало, але резонно відповідали, що ви не члени НАТО і не завжди були послідовними в питанні приєднання, але ми все одно відкриті для співробітництва. Для країн-учасниць у Балтиці, наприклад, у НАТО є план реагування. У НАТО є дуже маленький відділ медіакомунікацій, але вони самі їздили у Львів, робили відеоматеріал з жителями на вулицях міста.
За обідом поспілкувався з представником управління політичними відносинами, який цікавився питаннями підтримки вступу України до НАТО серед населення, проблемами з переселенцями і навіть Опозиційним блоком. Тобто вони достатньо глибоко в темі.
Іще з цікавого: українська місія в НАТО працює прямо на території штаб-квартири (наскільки я зрозумів, єдина не з країн-учасниць). Тоді як з російської місії взагалі право доступу в штаб-квартирку є тільки у глави місії і його водія.
Трьох українських перекладачів запросили спеціально для нашої делегації. За словами однієї з них, російських перекладачів взагалі уже не беруть і навіть на Парламентській асамблеї НАТО на російську перекладають українці.

На сьогодні в активі Олександра 124 створені статті в українській Вікіпедії, й остання з них — про Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, групу з контролю за дотриманням Мінського протоколу.

Тарас Рикмас (фото Андрія Макухи, cc-by-sa)

Тарас Рикмас (фото Андрія Макухи, cc-by-sa-4.0)

Третє місце за результатами конкурсу посів користувач The Iron Addict, але оскільки він не зміг поїхати, то його замінив наступний у рейтинговій таблиці Тарас Рикмас. Перше редагувань як зареєстрований користувач Taras r зробив у 2012 році розширенням статті про Сокальський район. Для конкурсу писав про бомбардування Югославії силами НАТО у 1999 році: бомбардування албанських біженців поблизу Джяковіца та поблизу Коріші, бомбардування телецентру та китайського посольства в Белграді. Про поїздку сказав так:

Це була моя перша мандрівка в Європу. Мав змогу спробувати купу смаколиків і бельгійського пива, а щодо сесій і брифінгу, то на них я почув багато нової для себе інформації. Статі про Бельгію і Брюссель я вже трохи писав, і планую ще написати.

Тарас активний редактор Вікіпедії, він брав участь у цьогорічній Вікіконференції, а найсвіжіші свої статті створив не далі як вчора — вони стосуються адміністративного поділу Непалу.

Організаторів конкурсу завжди радує, коли його учасники залишаються активними дописувачами Вікіпедії і знаходять час створювати статті й далі. Дякуємо їм і закликаємо усіх брати добрий приклад🙂

index3

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: