Домівка > Поточні події > І фотографи, й архітектори підтримують свободу панорами в Україні

І фотографи, й архітектори підтримують свободу панорами в Україні

Упродовж двох тижнів у соцмережах тривала акція за впровадження свободи панорами в Україні. У різних містах люди фотографувалися з табличкою «#1677» на фоні відомих споруд та пам’ятників, які не можна фотографувати без дозволу.

Свобода панорами — це можливість вільно фотографувати сучасні будівлі та споруди, чого зараз в законодавстві України немає. Всього сторінки Української Вікіпедії у Facebook поширили 55 світлин людей, що підтримують #законопроект1677, який має внести таку можливість у Закон України «Про авторські та суміжні права».

Серед сфотографованого — ансамбль Майдану Незалежності у Києві, корпус Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Рівненський драматичний театр, знамениті скульптури Ужгорода, пам’ятники Тарасові Шевченку у Полтаві, Херсоні, Демидівці Рівненської області та інші. Все це твори, захищені авторським правом, і з закону випливає, що на їх фотографування потрібно брати дозвіл в архітекторів та скульпторів. Тому на поширених світлинах їх було заштриховано — адже Вікіпедія намагається діяти в рамках законодавства.

Серед тих, хто підтримав фотофлешмоб — професійний фотограф Сергій Криниця, фотокореспондент Іван Пшоняк, фотомайстер, заслужений журналіст України Василь Бурма, медик-науковець Олена Покришко, журналістка Яніна Чайківська, правнучка Дмитра Багалія Ірина Багалій та інші. Скульптор Дмитро Пилип’як й архітектор Вадим Жежерін уже підписували формальні дозволи на фотографії своїх творів, але також вважають, що ця сторона закону більше створює труднощів, ніж зручності.

Коментатори дивуються: як таке можливо? якщо скульптура стоїть у громадському місці, її має бути можна фотографувати, «інакше хай би автор її собі у дворі ставив». Але в тому-то й річ: це логічно, але в законі цього нема. Треба всього лише змінити закон.

За впровадження свободи панорами виступають у першу чергу редактори Вікіпедії, тому що це ресурс, який не може дозволити собі порушувати закони, якими б вони не були. Але прийняття законопроекту #1677 позитивно вплине на імідж країни загалом, адже ширше можна буде використовувати знімки сучасного її обличчя.

Комітет з питань науки і освіти рекомендував законопроект #1677 до прийняття Верховною Радою; тож ми чекаємо на його розгляд.

Кіт Пантелеймон біля Золотих воріт, Київ

Пам’ятник Іванові Горбачевському, Тернопіль

Київський театр ляльок

Київський театр ляльок

Брама на в'їзді в Рівне

Брама на в’їзді в Рівне

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: