Домівка > Анонси, Конкурси, Наука і освіта, Поточні події > В Українській Вікіпедії відбудеться конкурс написання статей з фізики та астрономії

В Українській Вікіпедії відбудеться конкурс написання статей з фізики та астрономії

Художнє бачення чорної діри. XMM-Newton, ESA, NASA

Художнє бачення чорної діри. XMM-Newton, ESA, NASA

З першого квітня по четверте травня в українській Вікіпедії буде проведено конкурс з написання статей з астрономії та фізики WikiPhysContest-2016, який проводить ГО «Вікімедіа Україна».

Взяти участь у конкурсі і виграти коштовні призи може будь-який користувач української Вікіпедії. З огляду на те, що фізика — дуже широке поняття, це наука, яка включає в себе безліч підрозділів, то цьогорічний конкурс буде проводитись у двох категоріях (окремо):

  • астрономія та фізика космосу (а також космологія, астрофізика, галактична та позагалактична астрономія, астрочастинкова фізика, ближній космос)
  • теоретична фізика і фізика ядра та елементарних частинок (а також фізика прискорювачів частинок, фундаментальні фізичні теорії, явища, квантовомеханічний світ і т. д.)

Першочергова увага буде приділятись якісним показникам статей, значна увага приділятиметься покращенню наявних статей. Окрім створення та покращення статей з фізики та астрономії, метою конкурсу також є залучення нових редакторів, а також поширення вікіпедійного руху серед українських та україномовних науковців.

Членами журі конкурсу є досвідчені науковці, астрономи та фізики.

Чому саме зараз? Чому саме астрономія та фізика?

Відповідає голова оргкомітету конкурсу, аспірант фізичного факультету ЛНУ Максим Ціж:

Фізика та астрономія були і є традиційно найсильнішими розділами фундаментальної науки в Україні. Так, за дослідженням соцмережі Ukrainian Scientists WorldWide, найбільшу частку статей в 5 провідних університетах України становлять роботи написані саме в галузі фізики та астрономії, а серед установ НАНУ за публікаціями суттєво попереду саме фізичні та астрономічні установи (ІТФ, ГАО, Інститут Фізики та ін.).

У свою чергу, зважаючи на потужність ресурсу Вікіпедії, організація Wiki Education Foundation оголосила 2016 роком науки у Вікіпедії з метою покращити комунікацію між наукою та громадськістю. Тож проведення такого конкурсу цілком відповідає світовим тенденціям.

З іншого боку, розділ астрономії та фізики (особливо фізики частинок та теоретичної фізики) геть слабо представлений в Українській Вікіпедії. Так, серед вибраних статей нашої Вікіпедії лише дві стосуються фізики і жодна астрономії, а серед добрих статей лише сім астрономічних і три фізичні статі. Кількість активних користувачів-фізиків, на жаль, теж невелика.

Цільовою авдиторією конкурсу є в першу чергу молоді та майбутні науковці: студенти старших курсів та аспіранти молодших. Залучення таких користувачів забезпечить якісне зростання Вікіпедії в цій галузі з одного боку та відкриття для науковців переваг долучення до роботи над Вікіпедією з іншого.

Якщо згадати, що проведення аналогічного конкурсу на біологічну тематику 3 роки тому мало наслідком збільшення кількості вибраних статей з біології у Вікіпедії до 14 (!!!), то сумніви в доцільності проведення цього конкурсу пропадуть зовсім.

Кожен учасник може виставити на конкурс довільну кількість статей в період з першого квітня по четверте травня; далі журі визначатиме переможців, оголошення результатів планується на 14 травня — Міжнародний день астрономії в 2016 році.  При оцінюванні конкурсних робіт буде братися до уваги повнота висвітлення теми, сучасність наведеної інформації та оригінальність статті. Докладніше з умовами цього конкурсу можна ознайомитись на сторінці у Вікіпедії.

Долучайтеся!

Андреа Дюпре налаштовує близькоінфрачервоний спектрограф PHOENIX (з архіву Смітсонівського інституту).

Андреа Дюпре налаштовує близькоінфрачервоний спектрограф PHOENIX (з архіву Смітсонівського інституту).

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: