Домівка > Конференції, Наука і освіта, Поточні події, Публічні заходи > «Освітня програма Вікіпедії» була представлена на «Освітньому форумі 2016» у Харкові

«Освітня програма Вікіпедії» була представлена на «Освітньому форумі 2016» у Харкові

На початку березня 2016 року у Харкові відбувся «Освітній форум 2016», який проходив одночасно у Києві, Львові та Харкові. У ньому взяла участь і Громадська організація «Вікімедіа Україна», яка представила окремий стенд з презентацією «Освітньої програми Вікіпедії».

Стенд «Освітньої програми Вікіпедії» на «Ярмарку ідей» під час роботи «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
На фото – вікіпедист Leonst.
Фото: Kharkivian, CC-BY-SA, 4.0 з Wikimedia Commons

Стенд «Освітньої програми Вікіпедії» на «Ярмарку ідей» під час роботи «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
На фото – Сергій Петров.
Фото: Leonst, CC BY-SA 4.0, з Wiimedia Commons

Під час «Освітнього форуму 2016», який відбувся у Харкові 2 березня у стінах Харківського національного університету радіоелектроніки, працював «Ярмарок ідей», на якому були представлені найкращі серед поданих заявок проекти та програми в освітній сфері. Громадська організація «Вікімедіа Україна» представила інформаційний стенд з інформацією про «Освітню програму Вікіпедії» – міжнародну програму із залучення до написання статей у Вікіпедії студентів та учнів навчальних, яка на цей час реалізується у понад 70 країнах світу.

«На нашому стенді ми представили інформацію про “Освітню програму Вікіпедії”, її історію, механізми реалізації програми та чисельні напрями, за якими вона може бути впроваджена в освітній процес в університетах та загальноосвітніх школах, гімназіях чи ліцеях, а також підготували інші супутні матеріали: буклет про програму, шпаргалки з вікірозмітки, посібники з редагування Вікіпедії для новачків, а також показали іншу видавничу продукцію організації – фотоальбом найкращих світлин української частини міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки – 2014” та кишенькові календарики», – зазначив Сергій Петров, представник Громадської організації Вікімедіа Україна» у Харківській області.

На «Ярмарку ідей» були представлені загалом понад 10 освітніх проектів різних напрямів – від дошкільної освіти та шкільної до самоосвіти та інклюзивної освіти. Серед інших, у цьому ярмарку взяли участь Харківська регіональна філія Європейської бізнес асоціації, IT Cluster Kharkiv, «Oxford Education Group», Громадська організація «Харків з тобою», приватний ліцей «МИР» та інші.

Як зауважив вікіпедист Leonst, який також брав участь в «Освітньому форумі 2016», люди доволі жваво цікавились «Освітньою програмою Вікіпедії», брали інформаційні буклети, ставили запитання. «Багатьох цікавила можливість впровадження цієї практики у власному виші. Водночас, питання деяких відвідувачів інколи геть не стосувалися освіти, а були скоріше про Вікіпедію в цілому – здебільшого щодо недостатньої висвітленості якоїсь теми», – відзначив Leonst.

«Можна сказати, що участь Громадської організації “Вікімедіа Україна” в “Освітньому форумі 2016” у Харкові загалом була досить успішною і це був корисний та потрібний спосіб взаємодії із зацікавленою аудиторією», – додав Сергій Петров.

Також під час форуму на двох панельних дискусіях обговорювалися проблеми в освітній галузі. Під час першої з них, що була присвячена проблемам імплементації Закону України «Про вищу освіту» прозвучали досить скептичні твердження від спікерів щодо освітян України, які продовжують жити в радянській освітній парадигмі, яка не  відповідає сучасним стандартам та запитам.

Дискусійна панель «Реформа вищої школи в рамках нового Закону про вищу освіту» під час «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
Фото: Kharkivian, CC-BY-SA, 4.0 з Wikimedia Commons.

У другій панельній дискусії щодо запитів роботодавців до підготовки кадрів були висловлені думки щодо низької якості фахових здібностей випускників українських вишів, яких необхідно ще довчати в середньому ще від одного до трьох років для того, аби вони могли якісно виконувати свої робочі завдання та функції. У той же час нинішнє законодавство не дає стимулу впровадженню державно-приватного партнерства, що гальмує, на думку спікерів форуму, розвиток співпраці навчальних закладів та приватних компаній в Україні, а відтак і розвиток якості освітнього процесу та програм, які мають відповідати сучасним запитам світового ринку праці.

Дискусійна панель «Очікування замовників та можливості виконавців» під час «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
Фото: Kharkivian, CC-BY-SA, 4.0 з Wikimedia Commons.

Зазначимо, що «Освітній Форум 2016» у Харкові був проведений БО «БФ “Харків з тобою”, Харківським національним університетом радіоелектроніки, Громадянською Платформи «Нова Країна», Міжнародним освітнім фестивалем «INSIGHT», Тимчасовою комісією Верховної Ради України з питань майбутнього за участі Рекрутингової аґенції «Експерт-Плюс», Приватного ліцею «МИР», Асоціації Приватних Роботодавців та Видавництва «АССА».

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: