Домівка > Закордонний досвід, Конференції > Wikimedia Education Collaborative: Вікіпедія для освіти та інше

Wikimedia Education Collaborative: Вікіпедія для освіти та інше

У березні учасники ініціативи Wikipedia Education Collaborative зустрілися у Стокгольмі, щоб обговорити покращення, яких вдалося досягти у впровадженні Вікіпедії та інших вікіпроектів в освіту за останній рік.

Photo by Melina Masnatta, CC BY-SA 4.0.

Авторка фото — Melina Masnatta, CC BY-SA 4.0.

Колись, коли Сара Мерстелль тільки починала редагувати Вікіпедію та зазирати за її лаштунки, вона запитала себе: «Як це можна використати для моїх студентів?» Кілька років потому, коли у неї  вже був досвід керування власною Освітньою програмою Вікіпедії, Сара виступила співорганізатором третьої зустрічі Wikipedia Education CollaborativeCollab»), у Швеції.

Collab — це глобальна мережа лідерів освітніх програм, створена у 2014 році для підтримки розвитку освітніх програм у світі, учасники якої — такі як Сара — допомагають іншим освітянам, які зацікавлені у використанні Вікіпедії як навчального інструменту, та вікімедійцям, що хочуть започаткувати такі освітні програми. 5—6 березня учасники Collab зустрілися у Стокгольмі, щоб визначити спільні цілі, пріоритети й проекти для групи на наступний рік.

Що рухає Collab вперед? Серед основних принципів — створення мереж, обмін досвідом та сприяння співпраці між освітніми програмами, організаціями, волонтерами руху Вікімедіа, в якому б куточку світу вони не були. Це об’єднання створене для обміну досвідом та знаннями з колегами і підтримання інших програм на глобальному рівні.

Collab було створено з такими цілями: визначити найкращі практики застосування Вікіпедії в освіті, зібрати ідеї для освітніх ініціатив, поділитися інформаційними матеріалами різних програм, розвинути глобальну систему сертифікації учасників програм, налагодити активний обмін досвідом та інструментами. Дещо з цього було досягнуто: наприклад, учасники Collab розробили бланки та загальні настанови, як видавати студентам і викладачам сертифікати про участь у тренінгах чи курсах. Також було створено й перекладено різними мовами чимало освітніх матеріалів, як-то посібник з оцінки якості статей у Вікіпедії, посібник з вільних ліцензійкорисний набір освітньої програми та багато інших ресурсів, розбитих на чотири категорії для різних аудиторій: для керівників програм, для освітян, для волонтерів і для студентів. Спілкування й збір найкращих практик лишаються пріоритетними для Collab і надалі.

Минулого року група стала відкритою, у 2015 році до неї приєдналося ще 10 лідерів освітніх програм. Зараз у Collab входить 23 особи, переважно жінки (серед них і учасниця з України). Всі охочі можуть підписатися на відкриту розсилку, у Phabricator’і ведуться записи завдань, які необхідно виконати. За час використання Фабрикатора — трекера завдань, яким користується рух Вікімедіа — було завершено 88 завдань, 22% яких стосувалися наставництва щодо інших освітніх програм. Щомісяця учасники Collab зустрічаються з допомогою відеозв’язку, а на Вікіманії 2015 багато з них взяли участь в освітній пре-конференції, а також виступали самостійно.

Під час зустрічі у Стокгольмі члени Wikipedia Education Collaborative визначили для себе особисті плани кожного на наступний рік і сформулювали плани групи загалом. Три основні цілі — це розробка гнучкого механізму наставництва, розвиток ресурсів, а також тестування і переклад нової платформи для підтримки роботи освітян та організації заходів з використанням Вікіпедії у навчанні — Program and Events Dashboard.

Зустріч дала відчуття приналежності й об’єднаності. Так багато людей в усьому світі використовують Вікіпедію та інші проекти Вікімедіа в освіті, вони стикаються з подібними завадами, але й досвід вирішення питань так само може працювати для всіх.

Авторка фото — Melina Masnatta, CC BY-SA 4.0.

На основі допису з блогу Вікімедіа:
Melina Masnatta, Paola Ricaurte, “Where do we go from here: the Wikimedia Education Collaborative

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: