Домівка > Культура і мистецтво, Особистості > Роботи італійського фотомитця Паоло Монті — у вільному доступі

Роботи італійського фотомитця Паоло Монті — у вільному доступі

В результаті співпраці проекту Європейської бібліотеки інформації та культури з організацією «Вікімедіа Італія», надбання відомого італійського фотографа 20-го століття було завантажено на сховище вільних файлів Фонду Вікімедіа.

paolo_monti_-_serie_fotografica_28italia2c_195429_-_beic_6340859

Паоло Монті

Днями було завершено завантаження майже 17 тисяч фотографій італійського фотографа Паоло Монті (1908—1982) на Вікісховище. Це найбільший внесок в історії ініціативи БоГеМА в Італії  і також це вперше, коли  весь наявний цифровий архів творів одного автора, що перебував у власників, було завантажено повністю.

Внесок став результатом тривалої співпраці  цифрової бібліотеки Віblioteca Europea di Informazione e Cultura та «Вікімедіа Італія». У 2008 році бібліотека придбала архів Паоло Монті і, таким чином, стала власником авторських прав на роботи. З 2014 року в ній працював вікіпедист-резидент, який готував архів до оприлюднення на Вікісховищі.

Паоло Монті народився і все життя провів в Італії. Вивчав економіку, але з 1946 року захопився фотографією. Спочатку Монті експериментував із абстракціонізмом та з ефектами «розмивання» та дифракції. Професійно займатись фотографією почав у 1950-х у Мілані, спеціалізувався на зйомці архітектури. Фотографував урбаністичне середовище, післявоєнну трансформацію італійських міст. Роботи публікувались переважно у виданнях присвяченних архітектурі та дизайну. Окрім архітектурної тематики, в архіві є портретні фото, пейзажі, фото витворів мистецтва, жанр ню, експериментаторські та авангардистські композиції. Більшість зображень чорно-білі, але є й кольорові.

Виконавці проекту  запрошують долучатися до удосконалення категоризації зображень, додавати їх до статей, номінувати на статус вибраних.

 

Переглянути фотоархів Паоло Монті у Вікісховищі

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: