Домівка > Поточні події, Рейтинги > Фото з космосу обрано зображенням року

Фото з космосу обрано зображенням року

9 червня було оголошено переможців вже десятого щорічного конкурсу «Зображення року», що проходить у братньому проекті Вікіпедії — Вікісховищі —  централізованому сховищі для вільно розповсюджуваних зображень, звукозаписів, відеороликів та інших файлів, які можна використовувати на сторінках проектів Фонду Вікімедіа.

У конкурсі «Зображення року» беруть участь найкращі фото, які впродовж року отримали відзнаку «Вибране зображення». Ця відзнака надається зображенням за результатами їх оцінювання спільнотою волонтерів Вікісховища з усього світу, які перевіряють зображення на відповідність критеріям якості. При цьому ці високоякісні фото та ілюстрації доступні під вільними ліцензіями, тобто можуть бути безкоштовно використані будь-ким за умови зазначення авторства та дотримання ліцензійних умов.

Конкурс проходить у два тури. Цього року до першого туру потрапило 1322 зображення і 3678 користувачів взяли участь у голосуванні. У другому турі опинилось 56 зображень-фіналістів (30 найпопулярніших зображень першого туру, а також по два зображення з найбільшою кількістю голосів з кожної тематичної категорії). Впродовж 15—28 травня 4019 користувачів скористались можливістю обрати переможців.

Врешті, перше місце зайняла світлина Плутона, карликової планети Сонячної системи, зроблена роботизованим космічним зондом «Нові обрії». Останній, у свою чергу, з’явився завдяки спеціалістам Лабораторії реактивного руху NASA.  Крупний план, на якому видно усе різноманіття ландшафтів Плутона, було зроблено під час історичного зближення зонду з цією планетою у червні 2015 року. Яким чином фотографії зроблені технікою NASA опинились на Вікісховищі? Справа в тому, що згідно із законодавством США матеріали NASA як урядової організації не захищаються авторським правом, отже файли перебувають у суспільному надбанні і будь-хто може переносити  їх у Вікісховище. У даному випадку це був користувач Pline.
Pluto-01 Stern 03 Pluto Color TXT

На другому місцісвітлина галереї мечеті Насир Аль-Мульк у Ширазі (Іран) з чарівним калейдоскопом візерунків на килимах від світла, що лине крізь вітражні вікна.

Nasir-al molk -1

Автор: Ayyoubsabawiki (cc-by-sa-4.0)

Третє місце  фото Чумацького Шляху, що наче нависає над фігурою жінки у пустелі Каліфорнії (США).

Heavens Above Her

Автор: Ian Norman(cc-by-sa-2.0)

Не можна не зазначити, що серед 56-ти фіналістів також була світлина з України. Це панорама столиці, яку можна бачити з території Ботанічного саду: куполи комплексу Свято-Михайлівського Видубицького монастиря,  міст через Дніпро, забудова лівого берега. Її автор, Микола Виноградов, завантажив світлину в рамках конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2014».

Видубицький монастир-3

Конкурс «Зображення року» – це не тільки відзначення талановитих фотографів і чарівних зображень, але і вшанування тих, хто зробив внесок до культурного надбання і надихнув інших людей, аби зробити те саме. Якщо Ви не взяли участь у конкурсі цього року, то завантажте світлину, зроблену Вами, і Ви матимете змогу взяти участь у конкурсі наступного року. А для того, аби проголосувати, ви маєте бути зареєстровані у будь-якому проекті Фонду Вікімедіа, а також мати внесок щонайменше 75 редагувань, зроблених до 1 січня року наступного конкурсному.

Переглянути дюжину переможців.

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: