Домівка > Конференції > Об’єднані створенням вільних знань

Об’єднані створенням вільних знань

Київ 3–4 вересня зустрічав редакторів Вікіпедії – вільної інтернет-енциклопедії. У приміщенні музею Національного університету «Києво-Могилянська академія», що розміщується у найдавнішій збереженій цивільній будівлі Києва – будинку Галшки Гулевичівни, пройшла шоста українська Вікіконференція.

У програмі конференції – виступи редакторів Вікіпедії та інших вікіпроектів, як-от Вікіновини, Вікіцитати, Вікісховище тощо; обговорення поточних тенденцій у спільноті; пошук найкращих шляхів її розвитку. Зокрема, говорили про залучення новачків і користь у цьому від соціальних мереж; конкурси статей у Вікіпедії; фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки», «Вікі любить Землю» та наукових зображень; «Вікіекспедиції»; освітню програму Вікіпедії; співпрацю з бібліотеками, галереями, музеями, архівами (проект «БоГеМА»); тематичні тижні написання статей тощо.

Common photo WikiConference 2016 Kyiv 03

Автор фото: BioDasha , CC BY-SA 4.0

WikiConference 2016 Kyiv 0111

Автор фото: Anntinomy, CC0

Хочеться відзначити значні успіхи проекту «Вікіекспедиції» цього року, на який всі охочі можуть подати заявку й обґрунтувати індивідуальну або колективну подорож до цікавого природного об’єкту, на фестиваль чи дивакуватим заплутаним маршрутом. Головний критерій отримання фінансування – унікальність зібраних упродовж експедиції фото, відео та інших матеріалів і потреба в них для оформлення статей вільної енциклопедії. Тож опісля експедиції її учасники повинні завантажити зібрані матеріали у Вікісховище, що робить їх вільними для використання будь-ким. «Вікіекспедиції» вигадали у 2009-ому польські вікіпедисти. З 2011 року їхній досвід освоюють в Україні. За 5 років у нашій державі було проведено близько 40 таких експедицій.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Вікіконференція традиційно збирає редакторів Вікіпедії та інших проектів із різних куточків України. На шостій українській Вікіконференції були й представники інших країн. Так, гості з Польщі Юліуш Желінські та Юлія-Марія Кошевська поділилися досвідом роботи товариства «Вікімедіа Польща». Керівник програм Фонду Вікімедіа Асаф Бартов познайомив охочих із централізованим сховищем структурованих і пов’язаних даних, яке може редагувати кожен, що відоме як «Вікідані»,  а також провів тренінг з подолання конфліктів між користувачами у вікіпроектах. Про досягнення своїх спільнот розповіли також Семен Красоткін (Москва) та Ельза Мухамадеєва (Башкортостан).

Kyiv Wiki-Conference 2016 (2016-09-04) 24

Учасники з Польщі. Автор фото: DonSimon, CC0

Kyiv Wiki-Conference 2016 (2016-09-04) 08

Віра Моторко та Асаф Бартов. Автор фото: DonSimon, CC0

У рамках цьогорічного заходу також відбулося нагородження переможців української частини конкурсу CEE Spring – міжнародного змагання із редагування у Вікіпедії статей про Центрально-Східну Європу. Україна отримала в ньому найкращі результати: було створено й покращено 1570 статей.
Найперша українська конференція редакторів Вікіпедії була проведена 2011 року у Львові, наступні – у Харкові (2012), Вінниці (2013), Києві (2014), Львові (2015).

Сторінка Вікіконференції 2016

Категорії:Конференції
  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: