Домівка > Вікітижні > Активному дописувачу — активний відпочинок: призовий сплав річкою за статті у Вікіпедії

Активному дописувачу — активний відпочинок: призовий сплав річкою за статті у Вікіпедії

Упродовж 8—29 лютого 2016 року в українській Вікіпедії проходив тематичний тиждень «Активного та екологічного туризму», мета якого — написати та поліпшити статті, пов’язані з активним та екологічним туризмом, у тому числі в Україні. Партнерами тижня стали туристичний клуб «Гряда» та Українська асоціація активного та екологічного туризму, а найактивніший учасник виграв сертифікат на сплав річкою. Всього впродовж тижня було написано 23 статті та покращено 2 статті. Розповідає користувач Taras r, який написав 10 статей та 2 покращив — і отримав сертифікат.

Коли побачив, що буде проходити такий тематичний тиждень, одразу вирішив взяти участь, бо тема мені дуже близька, адже туризм це моя робота і моє хобі. А коли побачив, який приз, то знав, що будь-що маю виграти🙂

Сплав відбувся 2—3 липня та пролягав по річках Припять—Стохід. Старт регати відбувся з містечка Любешів, де перед тим пройшла невеличка екскурсія по визначних пам’ятках міста.

Любешів Ігор Горенко

У Любешові. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

Русло річки Стохід дуже різноманітне, місцями зовсім мілке та тече вузьким потічком, а місцями розливається на десятки метрів та проходить бо безкінечному коридору з очерету. Після довгого дня греблі робимо невеличку зупинку на околицях села Бучин, у якому розташована дерев’яна Миколаївська церква 1915 року будівництва.

Церква Бучин

Церква у Бучині. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

На ночівлю зупиняємось уже на березі річки Прип’ять, в тихому селі Сваловичі, тут можна побачити старі деревинні будинки накриті соломою, в яких живуть люди. Село було вщент спалене у роки Другої світової війни та відбудоване у повоєнні роки, а зараз у селі проживає близько 20 осіб. У селі облаштована спеціальна етносадиба для зупинки туристів, а також екологічна стежка, адже село розташоване в межах Національного парку «Припять-Стохід».

Сваловичі з вишки

Сваловичі з вишки. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

З ранку ми знову випливаємо на маршрут, наша мета — озеро Нобель. Пливемо вже широким руслом річки Прип’ять та робимо коротку зупинку на острові, де в період Першої світової війни розміщувались дзоти, адже по річці колись тут проходив кордон між двома імперіями: Австро-Угорською та Російською.

ДОТ на острові Припять

ДОТ на острові, р. Прип’ять. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

Від острова досить швидко ми допливаємо до села Млин, де робимо невеличкий перехід до гліцеринового озера Засвецьке, та повертаємось назад і продовжуємо рух річкою аж до озера Нобель, яке і стало нашим фінішем.

Сплав на Стоході

Сплав на Стоході. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

Озеро Нобель учасники сплаву

Озеро Нобель. Учасники сплаву. Автор фото — Ігор Горенко (gorenkosound), вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0

У Вікіпедії постійно відбуваються тематичні тижні і конкурси. Прямо зараз тривають тематичні Тиждень Михайла Грушевського, де можна отримати видання робіт Грушевського, Тиждень урду-української співпраці із сувенірами від вікіпедистів з Індії, завершується Місячник фантастичних творів, де також будуть невеличкі призи для найактивніших.

До 28 жовтня приймаються зображення на Конкурс наукових фотографій 2016: поборотися за цінні призи може будь-хто, головне — дати якісні підписи завантаженим файлам. Успіху!

Фото Ігоря Горенка, вільна ліцензія  CC BY-SA 4.0 (дозволяється використовувати без відома за умови вказання авторства і поширення похідних робіт на таких же умовах)

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: