Екватор “Книжкової Шафи”

Книжкова Шафа

Перший конкурс українських Вікіджерел “Книжкова Шафа” досягнув свого екватора. І ось що ми маємо з цього.

Вичитано на проекті: збірник “Горля” Ґі де Мопассана в перекладі Марії Грушевської (1908), перша частина Фауста в перекладі Дмитра Загула (1919), літературний збірник вправ для школи “20-40-ві роки в українській літературі” (1922), “Записки або Журнал Тараса Григоровича Грушівського-Шевченка” та його автобіографічна повість “Художник” в перекладі Олександра Кониського (1895). До речі, до цього часу в статті “Художник (повість)” у Вікіпедії вважалося, що перший переклад твору здійснив Ієремія Айзеншток у 1928 році.

Десь до половини вичитано перше женевське видання драгоманівкою — роман Панаса Мирного та Івана Білика “Хиба ревуть воли, јак јасла повні?” (1880), тернопільський переклад праці Миколи Костомарова “Гетьманованє И. Выговского и Ю. Хмельницкого” (1890), збірник нарисів та оповідань Клима Поліщука “Червоне марево” (1920), спогади Богдана Гаврилишина “Залишаюсь українцем” (2011) та інші твори.

Варто нагадати, що Вікіджерела — це вільна онлайн-бібліотека, яка розміщує за принципом відповідності оригіналу першоджерела — опубліковані твори, які не захищені авторським правом, або на ті, які мають вільну ліцензію Creation Commins. Сам конкурс “Книжкова Шафа” — це можливість зібрати власну шафу з книжками, отримавши подарункові сертифікати у провідних крамницях України за своєрідну вичитку видань на проекті. Крім орієнтовного переліку можна завантажити будь-яке видання яке відповідає правилам проекту.

p.s. Нещодавно спільнотою учасників прийнято рішення підбити всі підсумки в грудні. А це означає, що подарункова вартість внеску в проекті збільшується в декілька разів. Долучайтесь і Ви! Книжки чекають! 🙂

Advertisements

About kameristov

Historian and publicist, community activist
Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s