Домівка > Закордонний досвід, Конференції > Вікіманія 2013 пройшла в Гонконзі

Вікіманія 2013 пройшла в Гонконзі

479px-Wikimania-2013-logo-finalВ Гонконзі 9-11 серпня відбулася міжнародна конференція “Вікіманія” – щорічна конференція вікіпедистів з усього світу.  Незважаючи на далекий шлях. на конференцію вдалося потрапити трьом учасникам з України. Побували на конференції і наші колеги з країн колишнього СРСР – Естонії. Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Киргизстану і, звичайно, Росії.

Успішною для українців стала презентація вікіконкурсу “Вікі любить Землю“. що була представлена в контексті майстер-класу конкурсу “Вікі любить пам’ятки” Андрієм Бондаренком. Якщо останній конкурс був придуманий нідерландцями і спрямований на фотографування переважно рукотворних пам’яток – архітектурних споруд і пам’ятників, то останній – був ініціативою українського вікімедійця і краєзнавця Євгена Букета і спрямований на фотографування пам’яток, створених природою. Ідея такого конкурсу і успішна її реалізація навесні цього року українцями викликала інтерес у представників ряду європейських країн, і українські вікімедійці підготують платформу для міжнародної співпраці навколо цього конкурсу.

Учасники Вікіманії на сходах Гонконзької політехніки (PolyU), фото – Qweaz

Нелегким виявилося зібрання Ради відділень Фонду Вікімедіа, що відбулося у переддень конференції. Створена з ініціативи Фонду Вікімедіа, Асоціація, однак. була позбавлена джерел фінансування і упродовж півтора року свого існування була фактично бездіяльною. Натомість усі вікімедійні проекти – як локальні так і міжнародні, зокрема й “Вікі любить пам’ятки”, здійснювалися відділеннями Фонду без залучення Ради відділень. Відтак, ряд відділень зневірилися у самому сенсі існування Ради відділень і її було запропоновано розпустити. Щоправда ця пропозиція не набрала більшості голосів, і Рада відділень надалі шукатиме ніші своєї діяльності у волонтерському форматі.

Багато лекцій було присвячено питанням співпраці вікімедійців з мистецькими та освітніми організаціями, а також проблемам вікімедійної спільноти. Виконавчий директор Фонду Сью Гарднер розповіла про останні іновації проекту – такі як Візуальний редактор (в українській версії поки що не працює) і впровадження версій для мобільних телефонів. Остання стрімко збільшила кількість завантажуваних фотографій до Вікісховища, щопрадва в більшості випадків вони низької якості.

В ході неформальної частини учасники конференції піднялися на найбільший хмарочос міста  – ICC Tower та відвідали найбільший пляж передмістя Shek O Beach.  До речі, усі пляжі Гонконгу винесено за межі міста, тоді як саме місто вражає великою кількістю висотних будівель і надзвичайною економією та регламентацією простору. Наприклад, практично усі тротуари та зелені насадження міста огороджені сталевими парканами, і хоча відстань між будівлями і проїжджою частиною зазвичай дуже маленька, місця вистачає усім. Можливо саме тому атмосфера міста сприяє зосередженню і концентрації на важливих справах.Панорамні фото – Анастасія Львова, cc-by-sa 3.0

  1. 2013-08-16 18:37 о 18:37

    добре було б фотки і наших українців побачити. Ну хоч пару!

    Подобається

  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: