Домівка > Поточні події, Публічні заходи > Учасники першого вікіфлешмобу створили протягом одного дня майже тисячу статей у Вікіпедії

Учасники першого вікіфлешмобу створили протягом одного дня майже тисячу статей у Вікіпедії

Вікіфлешмоб Pause 02

Світлина: Ігор Фоменко, ліцензія: CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), з Вікісховища.

Нещодавно спільнота української Вікіпедії звернулась до читачів з пропозицією взяти участь у «вікіфлешмобі» — присвятити один день, щоб спробувати написати статтю у вільну енциклопедію. Вікіфлешмоб відбувся у неділю 27 квітня. Частина читачів відгукнулись на таку пропозицію й протягом 1 дня у вільній енциклопедії з’явилось 915 нових статей.

Ініціюючи такий флешмоб вікіпедисти прагнули показати людям, які користуються Вікіпедією, що вони теж можуть долучитись до написання статей, і що тільки разом ми можемо створити якісну Вікіпедію. Адже українську Вікіпедію щомісяця переглядають понад 60 мільйонів разів, а активних редакторів (тобто тих, хто протягом місяця зробив хоча б 1 редагування) усього дві тисячі. Усі вікіпедисти є волонтерами й редагують статті у вільний від роботи чи навчання час. Чим більше людей знатимуть про можливість самостійно створювати і редагувати статті, тим швидше зростатиме якість вільної енциклопедії.

Окрім суто онлайнової частини вікіфлешмобу, у Києві, Львові й Дніпропетровську відбулись зустрічі, на яких досвідчені вікіпедисти допомагали початківцям створювати статті. У Києві такі зустрічі проходили у Науковій бібліотеці  Національного університету «Києво-Могилянська академія» і у вільному просторі «Pause»; у Львові вікіпедисти збирались у Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки, а у Дніпропетровську — у кафе «Пузата Хата».

Вікіфлешмоб був першою акцією такого типу в українській Вікіпедії. Подію вікіпедисти присвятили пам’яті свого колеги у Вікіпедії Ігоря Костенка, який загинув 20 лютого від кулі снайпера на Майдані у Києві. Він був одним із тих, хто пропонував реалізувати цю ідею ще у 2013 році.

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна».

 1. 2014-04-30 13:14 о 13:14

  Може краще проводити вікіфлешмоб протягом тижня?

  Подобається

  • 2014-05-07 11:15 о 11:15

   Ми не знаємо, можливо.
   Вікіпедисти судять по собі — у вихідний день можна сісти і створити одну хорошу статтю. У будній день цього не зробиш: стане часу лише на коротеньку.

   Подобається

 1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: