Домівка > Наука і освіта, Проекти з партнерами > Вікіпедистів серед педагогів Дніпропетровщини побільшало

Вікіпедистів серед педагогів Дніпропетровщини побільшало

У 2016 році «Вікімедіа Україна», за ініціативи освітянки з Черкащини Валентини Кодоли, започаткувала низку тренінгів для вчителів шкіл та викладачів під девізом «Навчися сам – навчи своїх колег і учнів!». Мета заходів – підготувати освітян не тільки правильно і повно користуватись вільною  онлайн-енциклопедією, а й ефективно використовувати можливості Вікіпедії і суміжних вікіресурсів у навчальному процесі.

Адже що таке освіта, як не отримання нових знань і умінь? Саме середовище редакторів Вікіпедії, як інформаційно-комунікаційна технологія, формує соціальні компетентності учасників, що і є одним з основних завдань сучасної освіти.

Протягом року методика проведення вікітренінгів для педагогів «відшліфовувалася» на кількох  заходах у різних регіонах України.  У листопаді черга дійшла до Дніпропетровщини – 2 та 3 листопада тренери «Вікімедіа Україна» завітали до Кам’янського. Тренінг за підтримки Департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради, пройшов у Академічному ліцеї № 15, де директором працює Лариса Ніколаєнко. У тренінгу  взяли участь освітяни з понад десяти шкіл і ліцеїв міста.

PWMUA Wikitraining at Kamianske 2016-11-20

Учасниці тренінгу

Завдяки заповзятості наших тренерів, особливо колеги-освітянина – педагога-методиста з Черкас Володимира Крижанівського і активістки «Освітньої програми Вікіпедії» Віри Моторко зі Львова, навчання пройшло якісно і цікаво. Створила доброзичливу атмосферу, організувала усі необхідні технічні та організаційні зручності місцева координаторка проекту – психолог 25-ї школи Інна Нікітіна.

Але тренінг – лише половина справи, перший крок. Протягом наступних майже трьох тижнів слухачі курсу вдосконалювали отримані знання самостійно та при підтримці онлайн-волонтерів кампусу: вчилися працювати з джерелами, вивчали технічні особливості розмітки, правила та настанови Вікіпедії, тренувалися у редагуванні і створенні нових вікіпедійних статей.

Павло Лакійчук промовляє до освітян-методистів Учасники семінару

Павло Лікійчук та Інна Нікітіна відкривають семінар

Кульмінацією навчання став семінар освітян-методистів Дніпропетровської області 23 листопада, на якому добровольці освітнього вікіпроекту в Кам’янському розповіли своїм колегами про перспективи запровадження новацій у навчальному процесі, продемонстрували навички редагування Вікіпедії, створивши прямо на очах учасників семінару нові енциклопедичні статті про видатних земляків, історію і географію Наддніпрянщини. Наочний і доступний приклад колег надихнув освітян з Дніпропетровська, Нікополя, Кривого Рогу до використання вікіпроектів і у власній роботі.

Після завершення семінару, директор Департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Онишенко Тетяна Яківна та завідувачка методичного кабінету Департаменту міськради з гуманітарних питань Ващенко Валентина Андріївна привітали освітян-вікіпедистів із завершенням курсу та вручили сертифікати про навчання від «Вікімедіа Україна».

Seminar by Wikitraining at Kamianske 2016-12

Під час вручення сертифікатів


Вікімедійці приєднуються до привітань і бажають дніпрянським освітянам і надалі поширювати вільні знання українською мовою та успішно застосовувати отримані знання у роботі зі школярами та студентами.

Павло Лакійчук, Секретар правління ГО «Вікімедіа Україна» 

 

Вікімедіа Україна проводить тенінги з редагування Вікіпедії для всіх охочих та впроваджує Освітню програму Вікіпедії, що має на меті поширення практики написання статей у Вікіпедії як форми самостійної роботи студентів або учнів у навчальних закладах. Якщо вас це зацікавило, повідомте нам на wm-ua@wikimedia.org

  1. Коментарів поки що немає.
  1. No trackbacks yet.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: